Bohatá, nebo chudá Wall Street?

Banky působící na nejslavnější burze světa mají za sebou několik nelehkých let. Jmenovat je možné hned několik „škraloupů“ od hromadného propouštění a přesidlování přes vzestup nových technologií a kulturní změny až po zavádění nových regulatorních opatření. Co však nejlépe vystihuje aktuální stav celé Wall Street? Řeč je samozřejmě o příjmech.

Společnost Coalition sebrala data největších deseti bank působících na Wall Street, aby tak dala dohromady velikost jejich celkových příjmů za první a druhou polovinu roku za období 2011 až 2016. Co z toho vzešlo? Potvrzení o tom, že zlatá éra newyorské burzy už je ta tam.

Celkové příjmy poklesly z vrcholu sledované doby na 127, 6 miliardy dolarů z první poloviny roku 2011 na 103, 8 miliardy z první poloviny 2016, což odpovídá propadu o téměř 19 %. Který segment měl na tomto poklesu největší podíl? Ten kdysi nejvýnosnější, tedy obchodování s dluhopisy, měnami a komoditami (FICC). Jeho hodnoty se z 57 miliard dolarů propadly na 38,2 miliardy. Jde tedy o zhruba 33% pád.

Obdobný trend poklesu byl pozorován i u ostatních příjmových složek amerických bank. Nelze se tedy vůbec divit, že aktuálně nejžhavějším tématem Wall Street je co nejefektivnější osekání nákladů, a to rovnou na všech frontách.

Další rána pro kravaty z Wall Street. Bonusy půjdou opět dolů

Newsletter