Asijské obchodování přineslo mírné tlaky na silnější dolar. Dolarový index se obchoduje těsně pod hranicí 90,5 bodů, euro proti dolaru kolem úrovně 1,2130 EURUUSD. Měny regionu vykazují tlaky na oslabení. Koruna by v případě jejich pokračování mohla během dne atakovat 26,20 za euro.

Bomba na Euru 2016? Spekuluje se o řízené explozi

To, čeho se všichni báli a o čem všichni spekulovali, se možná málem stalo skutečností. Server Daily Mail hovoří o tom, že francouzská policie nevpustila fanoušky před večerním čtvrtfinále Francie – Island na pařížský stadion, a to z důvodu bezpečnostního opatření. Jen pár chvil poté bylo slyšet hlasitý výbuch. Právě ten mohl být pravděpodobně řízeným odpalem podezřelého předmětu.

Informace nejsou z oficiálních zdrojů zatím potvrzené. Dnešní zápas měl podle Daily Mail navštívit francouzský a islandský prezident, stejně jako  premiéři obou zemí. Francie má na útoky na fotbalové stadiony nepěkné vzpomínky. V listopadu minulého roku totiž jeden proběhl právě i na Stade de France při přátelském utkání Francie – Německo, kde byl přítomen i prezident Hollande.

Následující video nabízí onen zmiňovaný výbuch.

Newsletter