Britská libra na 11měsíčních minimech

Slabá inflační data z Británie, společně s negativním sentimentem německých investorů, dnes tvrdě zasáhla kurz britské libry. Britská měna, jež se momentálně ocitá na 1,5931 USD, již během dneška ztratila vůči dolaru více jak 0,9 procenta a pokořuje tak svá 11měsíční minima.

Britský maloobchod padl v září na krizové úrovně

Údaje národního statistického úřadu ukázaly, že roční tempo růstu indexu spotřebitelských cen kleslo na 1,2 procenta, zatímco v předchozím měsíci to bylo 1,5 procenta. Britskou Bank of England cílená 2procentní inflace se ztrácí v nedohlednu a obnovují se tak spekulace investorů týkající se pravděpodobného načasování zvyšování britských úrokových sazeb.

Timo del Carpio, analytik společnosti RBC Capital Markets poukázal na to, že zářijové údaje jdou s velkou pravděpodobností ruku v ruce se sezónními vlivy.

Zklamání z dat eurozóny v čele se zhoršenou náladou německých investorů navíc přispívají k přetrvávajícím obavám ohledně globálního růstu a mají za následek posílení dolaru, což logicky prohlubuje propad libry vůči americké měně. Z pohledu technické analýzy, pokud libra pokoří úroveň 1,5900, další podporou jí bude úroveň 1,5877, naposledy zaznamenaná v listopadu minulého roku.

Newsletter