Tlaky na slabší dolar přetrvávají. Euro profitovalo z rostoucích výnosů, které podpořila zpráva o dodatečné dodávce vakcíny Pfizer, vliv měly i výhledy bank Goldman Sachs a City sázející na vyšší evropské tržní sazby. České výnosy v závěru minulého týdne klesly, včera část poklesu smazaly. Koruna se drží nad hranicí 25,90 za euro.

Britská (vládní) fintech premiéra

Britská vláda je připravena spustit svou první fintech strategii, která má za cíl usnadnit firmám tohoto sektoru dodržovat regulace a spolupracovat s bankami. Co všechno zahrnuje?

Zprávy ze začátku uplynulého týdne ukázaly, že britský ministr financí Philip Hammond plánuje řadu změn, co se týče vládního přístupu k fintech sektoru, a to včetně nové pracovní skupiny, která bude mít za úkol sledovat kryptoměny. Strategie, která spatřila světla světa na druhé vládní Mezinárodní fintech konferenci ve čtvrtek 22. března, představila projekt s názvem „robo-regulace“, v rámci něhož bude vybudován software, který zajistí, že fintech startupy budou moci automaticky dodržovat dané regulace.

Tato strategie také zahrnuje tři fintech regionální vyslance, kteří se budou starat o „zajištění výhod plynoucích z fintechu po celém Spojeném království“ a také budou pomáhat nastolit určité standardy v tomto sektoru, díky kterým budou fintechy snáze spolupracovat s již existujícími bankami.

Za účelem podpořit růst malých fintech firem bude vláda spolupracovat se sektorem na vytvoření sdílených platforem, pomocí kterých budou odstraněny bariéry stojící v cestě malým fintech firmám, uvádí zpráva. Také bude spuštěn nový program vytvořený vládní skupinou zaměřenou na fintech, aby byly malé firmy schopné využívat britskou různorodou pracovní sílu.

 

 

„Od Square Mile v Londýně až po skotský Silicon Glen bude Spojené království využívat sílu fintechu a zároveň vytvářet ekonomiku připravenou na budoucnost,“ uvedl Hammond. „Jsem zavázán k tomu, abych pomohl sektoru růst a vzkvétat, a díky naší ambiciózní sektorové strategii zajistíme, že Spojené království zůstane v popředí digitální revoluce,“ přislíbil.

 „Jsme odhodláni k tomu učinit z Británie nejlepší místo pro zakládání a rozšiřování digitálního podnikání, zároveň však dáme spotřebitelům více možností, když přijde na správu osobních financí,“ řekl Matt Hancock, britský ministr digitálních věcí, kultury a médií. „Tento nový celostátní fintech program pomůže startupům z celé země v budoucnu růst a šířit výhody této průkopnické technologie,“ dodal.

Britský fintech sektor přispívá do ekonomiky státu 6,6 miliardy liber ročně a zaměstnává více než 60 tisíc lidí, kteří pracují zhruba v 1600 společnostech, uvádí ministerstvo financí. V prvním čtvrtletí tohoto roku získal sektor rekordních 2,1 miliardy liber z investic.

 

Newsletter