Bude dnes dolar za 24 korun?

Další ze sady slabších makro čísel v USA včera dodaly zvýšenou kolísavost měnovému trhu. Včerejší horší čísla z amerického trhu práce spustila další vlnu zavíraní krátkých pozic na EURUSD. Americký dolar propadl o silných 1,6 % a dosáhl dna z února letošního roku. Rozvazováni davového obchodu letošního roku, tj. dlouhá pozice v bondech a krátká v EUR, tak nadále pokračuje a mnohé investory chytila nepřipravené. Euro se při dnešním ranním obchodování drží poblíž svého včerejšího maxima EURUSD 1,135 a bude sledovat další sadu čísel ze zámoří. Lze očekávat mírnou konsolidaci na současných úrovních a oddech před zítřejšími důležitými čísly z USA v podobě dubnové zprávy z trhu práce. Současná úroveň už naznačuje, že se můžeme blížit situaci, kdy se korekce na dolaru vyčerpá. Vysoká míra krátkých pozic na trhu ale může mnohé ještě překvapit a ztráty mohou být krátkodobě prohloubeny.

Zklamání: americké firmy vytvářejí méně míst

Česká koruna poháněná domácí příznivou ekonomickou situací se během včerejšího dne přiblížila hranici 24 korun za dolar. Za hlavní důvod pokračujícího růstu koruny vůči americké měně lze právem považovat probíhající korekci amerického dolaru. Americký dolar, jenž posílil v posledním roce vůči koruně z předešlých 19 korun za dolar na více jak 26 korun, zaznamenává v posledních dnech a týdnech rozsáhlé ztráty vůči většině hlavních měn z důvodu prohlubujících se obav ohledně reálného stavu americké ekonomiky. Kurz české koruny vůči dolaru by nicméně měl naleznout hranici podpory na úrovni 24 korun za dolar. Aktuálně se měnový pár obchoduje na 24,12 USDCZK, s denním minimem na 24,0645.

Kurz EURCZK nadále kulminuje s nevýraznými cenovými pohyby v cenovém pásmu 27,3-27,45 korun za euro. Dnešní zasedání České národní banky by nicméně, i přes očekáváné ponechání kurzového závazku ČNB, mělo přinést na trh zvýšenou volatilitu, a koruna by tak mohla znovu otestovat úroveň 27,5 korun za euro. Proražení této úrovně nicméně není čekáváno a koruna by tak nadále měla obchodovat v cenovém rozmezí z předchozích dní a týdnu 27,2 – 27,5 korun za euro.

Newsletter