Budoucnost Tesly podle Elona Muska

AKTUALIZOVÁNO – Vizionář Elon Musk odkryl svůj Master plan, který slíbil odhalit už minulý týden. Generální ředitel firmy Tesla Motors nechce skončit s automobily na elektrický pohon. Načrtl vizi komplexnější společnosti bez emisí uhlíku. Budoucnost vidí v nákladních automobilech a autobusech na elektrický pohon a také v autonomní síti sdílení elektromobilů. To vše má být poháněno solární energií.

Minulý týden Musk na twitteru oznámil, že klíčem k vizi budoucnosti firmy Tesla Motors i světa je solární energie, kterou zachytí baterie Powerwall. Aktuálně dodal, že nyní přišel čas propojit Powerwall a firmu pro solární panely SolarCity, kterou Tesla kupuje za zhruba 2,8 miliardy dolarů. Financování nových projektů Musk neodhalil.

Musk rovněž odhalil, že Tesla začala pracovat na vozidlech v jiných hlavních formách pozemní dopravy, konkrétně na těžkých nákladních vozech a vozech hromadné dopravy. „Jsou v raných fázích vývoje ve firmě Tesla Motors a měly by být připraveny k odhalení v příštím roce,“ dodal Musk.

„Ve městech, kde poptávka překračuje nabídku aut v osobním vlastnictví, bude Tesla provozovat vlastní flotilu a zajistí, že si budete vždy moci vzít naše auto ke svezení, ať už jste kdekoli,“ uvedl Musk.

Tesla nyní vyrábí dva modely s elektrickým pohonem. Jsou to sedan Model S a sportovně-užitkový vůz Model X. Koncem března firma představila nový elektromobil Model 3.

Tesla byla založena v roce 2003, dosud se jí však ani jednou nepodařilo vykázat celoroční zisk.

Newsletter