Buffett chce být „chytrý a krásný“. Otevřel brány nového odvětví

Světoznámý investor a podnikatel Warren Buffett byl odjakživa odpůrce investování do technologických firem. Na jaře však bude jeho firma Berkshire Hathaway vstupovat do nového odvětví. Buffet, pro televizi CNBC, prostřednictvím emailu uvedl, že tímto odvětvím budou „chytré šperky“.

„Věštec z Omahy“ dříve tvrdil, že nikdy nebude investovat do technologií, které jsou nad rámec jeho chápání. V minulých letech koupil akcie firem Apple a IBM. Tyto firmy jsou však známé tím, že mají stabilní výnosnost. Jiných technologických firem se však léta stranil.

Berkshire Hathaway Richline Group, která se soustředí na šperky, spustí na jaře novou řadu Ela (Elegant Lifestyle Accessories). Chytré náramky budou upozorňovat uživatele na hovory a jiné nastavené notifikace. Chytré hodinky a náramky nejsou však zavedeným produktem, a proto je Buffettova investice spíše překvapením.

Trefy Věštce z Omahy: Sedm investic Warrena Buffetta

Buffettovu investici nepodporují ani čísla z trhu. Trh „chytrých šperků“ ve třetím čtvrtletím roku 2016 rostl jen o 3,1 %, což je na rozvíjející se odvětví spíše nízké číslo. Uvedla ve zprávě výzkumná firma IDC.

„Šperky jsou byznysem, který už tu funguje po staletí, považuji to tedy za sázku na jistotu,“ obhajoval svoji investici Warren Buffett. „S přidáním technologie akorát reagujeme na přirozený vývoj, a zlepšujeme to, co už každý zná a rád používá,“ dodal.

Jak obchoduje opce Buffett aneb Pojišťovna proti katastrofám

„Odvětví šperků je obchod s velkým ziskem, ale malým obratem. Je důležité, aby si technologické firmy při působení na tomto trhu tuto skutečnost uvědomovali,“ dodal Buffett.

Newsletter