Buffett sází na Apple, podíl ve firmě zvýšil o 55 %

Investiční společnost Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta výrazně navýšila podíl akcií technologického gigantu Apple ve svém portfoliu. Podíl se zvýšil o 55 procent. Akcie Apple v posledních třech měsících zpevnily o více než pětinu, uvedla CNBC na svých webových stránkách.

Podíl Berkshire ve firmě Apple byl poprvé odhalen letos v květnu. Nebyl to přímo Warren Buffett, kdo inicioval první nákup akcií Apple, ale spíš jeden z portfoliových manažerů.

Berkshire Hathaway zvýšila podíl také ve firmě Phillips 66, a to o 4,3 procenta. Snížila naopak podíly ve firmách Deere, Suncor Energy a Wal-Mart.

Skupina Berkshire Hathaway ovládá více než 80 dceřiných firem, které podnikají v různých odvětvích. Vlastní i významné podíly v řadě známých společností, například v největším světovém výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola.

Pětaosmdesátiletý Buffett řídí společnost Berkshire od roku 1965 a díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku „věštec z Omahy“. Tradičně se řadí k nejbohatším lidem světa.

Newsletter