Burzou cloumaly dividendy. Prodejci na KB, kupci na ČEZu a O2

Pražská burza zakončila týden spíše v nezájmu investorů a objem na burze dnes spadl hluboko pod svůj průměr. Vzhledem k anglosaské komunitě, která dominuje a tvoří trh v Praze, nemůžeme vinit současné Mistrovství světa v hokeji. Jedná se spíše o post-dividendovou kocovinu na trhu a nedostatek témat pro tvorbu dynamiky.

Index PX zakončil den téměř beze změny s nepatrným nárůstem 0,07 %. Nejobchodovanějším titulem byly akcie ČEZu, které silnou závěrečnou aukcí přidaly 0,89 %. Na trhu je stále patrný prodejní tlak, ale pod hladinou 635 Kč se dnes objevili kupci, kteří s vidinou dividendy v červnu titul podržely. Akcie bank v Praze pokračují v protichůdném vývoji. Domácí Komerční banka prochází post-dividendovou kocovinou a po prvotním rychlém odmazání dividendových ztrát z dubna investoři zmoudřeli a na trhu převažuje prodejní tlak. Výsledkem je dnešní závěr na denním minimu a otestování opět své spodní hranice podpory od února. Rakouská Erste naopak těží z pokračujícího tématu o nápravě výsledků svých dcer z regionu a akcie dnes testovala letošní maxima. Ty neudržela v závěru, ale i tak přidala 0,07 %.

Hodnotu O2 nepočítám cenou akcie mínus CETIN, říká finanční šéf

Tento týden volatilní akcie O2 se dnes snažily o korekci ztrát. Ranní zprávy od CFO Tomáše Kouřila daly sílu býkům a akcie si během dne připisovaly růst 7 %. Síla zpráv z kraje týdne od MSCI o vyřazení z indexu ale nedala prostor pro udržení zisků a akcie zavírala poblíž hranice 180 Kč se ziskem 2,9 %.

Akcie v regionu dnes posílily, když maďarský BUX přidal 0,8 %, tažen rafinérskou MOL, +1,3 % a bankou OTP, +0,5 %. Polský WIG zaznamenal nárůst 0,05 %, kde investoři vstřebávají sadu hospodářských výsledků za Q1.

Newsletter