Burzovní euforie na ČEZu trvala krátce

Český akciový trh dnes kvůli bankám odepsal 0,7 %, naopak menší společnosti jako Pegas a Unipetrol rostly. Komerční banka spadla výrazněji pod 5300 korun a zavřela se ztrátou 1,19 % na 5.253 korunách. Podobně klesla i Erste, kde došlo k vybírání zisků, nicméně pod úrovní 710 korun byla vidět na trhu podpora a aktuálně se v přepočtu na koruny ve Vídni obchoduje na 715 korunách.

Šéf Erste: Krize skončila. Maďarsko nás stálo 800 mil. eur

Akcie ČEZ se po ranní krátké euforii, kdy kupci pozitivně zareagovali na vyšší dividendu 40 korun, nakonec dostaly pod prodejní tlak a ztratily 0,59 %. Velmi dobře si opět vedly akcie Unipetrolu, které dnes posílily o 0,63 % a od doby, kdy byly vyloučeny z báze indexu CECE, přidaly již přes 30 %.

Beneš (ČEZ): Vyplatíme více zisku na dividendách

Beneš (ČEZ) k Slovenským elektrárnám: Jsme připraveni znovu jednat

Akcie Pegasu opět pokračovaly na cestě ke svým historickým maximům a zdá se, že se na této akcii něco děje. Možná, že se brzy dozvíme, co je za tímto silným růstem, napadá mě nějaká „korporátní akce“ jako převzetí nebo veřejná nabídka. Dnes titul přidal 1,6 % a obchodoval se pouze okolo 40 korun pod svými maximy. Objemy obchodů byly dnes velice slabé, celkem dosáhly pouze 433 milionů korun.

Okolní trhy měly smíšenou výkonnost. Polský index WIG20 se díky bankám PKO a Pekao nakonec dostal do zisku 0,3 %, naopak BUX oslabil o 0,8 %, neboť korekce postihla všechny hlavní maďarské blue-chipy.

Newsletter