Na zahraničních trzích pozorujeme lehký výprodej dolaru proti euru a proti procyklickým měnám. Měny regionu v zisku. Koruna zpevňuje pod 25,55 za euro.

Býk na Wall Street očekává, že rok 2015 přinese opět dvojciferné zisky

Po růstu indexu S&P500 o 210 % od minim dosažených v březnu roku 2009, začínají být stratégové ve svých prognózách opatrní a většina z nich očekává růst amerických akcií v roce 2015 maximálně 10 %. Investiční stratég ze společnosti Oppenheimer John Stoltzfus se ale od zbytku liší a nastavil cílovou hodnotu na konec roku 2015 pro index S&P500 výše o 12 %, tj. na 2.311 bodů. Více při zemi zůstává například Goldman Sachs, když čeká, že index S&P nebude v roce 2015 výše než 2.100 bodů, a UBS vidí cíl pro tento index na 2.225 bodech.

Co je tedy za „bullish“ výhledem Johna Stoltzfuse? Stratég očekává, že trh dosáhne takto vysokých hodnot díky kombinaci několika faktorů, zejména díky pokračujícímu ekonomickému růstu, růstu korporátních tržeb a zisků a vůbec celkové atraktivnosti amerického akciového trhu, který má stále solidní valuaci, dividendový výnos, a kde budou i nadále pokračovat odkupy vlastních akcií.  

Stoltzfus doporučuje cyklické akcie před defenzivními akciemi a zvláště doporučuje sektor průmyslových matriálů, technologií a spotřebního zboží.

Newsletter