Čeká nás vybírání zisků na koruně a euru?

Česká měna v minulém týdnu uzavřela na mírně silnějších úrovních vůči euru a připsala si zisk 0,13 procenta. Pomohla solidní data z české ekonomiky, ale také nízká volatilita a stabilní prostředí na globálních trzích. Výhled na nadcházející týden může vyznít ve prospěch možného vybírání zisků na koruně i na euru.

Kurz koruny se ustálil na 26,08 za eur EURCZK. Koruna si připsala výraznější zisky proti dolaru, který se posunul o 0,6 % na 22,76 USDCZK.

Tento týden bude chudší na domácí data. Ve čtvrtek Český statistický úřad zveřejní indexy vývozu a dovozu za květen a index cen výrobců za květen.

Ve Spojených státech byla v pátek zveřejněna nepříznivá ekonomická data. Inflace zaostala za odhady a ještě více zklamaly červnové maloobchodní tržby, které poklesly o 0,2 procenta. Nepříznivá data mohou způsobit oddálení úrokových sazeb v USA, v pátek poklesla pravděpodobnost zvýšení sazeb v tomto roce pod 50 procenta. Euro proti dolaru pak zpevnilo o 0,3 % na 1,145 EURUSD.

Dnes bude zveřejněna inflace v eurozóně, která může podtrhnout špatná data z USA. Čeká se meziroční růst o 1,3 %. Lepší bilanci by si Spojené státy mohly vylepšit po Newyorském Fed Indexu.   

Preferovaný scénář pro euro je dnes 26,06 – 26,16 EURCZK a 22,74 – 22,84 USDCZK, EURUSD pak 1,1448 – 1,1458. 

Newsletter