Čekání poslalo americké akcie do mínusu. Co ukáže trh práce?

Americké akcie během dnešního dne hledaly směr, aby ve výsledku skončily v červených číslech.. Index S&P500 je níže o 0,11 %, aby tak zakončil na 2099,96 bodech. Dow Jones odepsal 0,02 %, což odpovídá 17864,37 bodům. Technologický Nasdaq odepsal 0,29 % a „zaparkoval“ na 5127,74 bodech.

Dnešní obchodní seance se nesla ve znamení špatných výsledků některých firem. Například akcie v sektoru zdravotní péče klesly poté, co Spojené státy zahájily vyšetřování cen léčiv, což  zastínilo to dobré čtvrtletní hospodářské výsledky provozovatele sociální sítě Facebook, které poslaly akcie této firmy na rekordní maximum.

Horší čísla jsou i důsledkem očekávání ohledně zítřejších výsledků z amerického trhu práce. Právě v nich budou investoři hledat indície, zda by americká centrální banka mohla příští měsíc zvýšit úrokové sazby ze současných rekordních minim. O této možnosti se ve středu zmínila šéfka Fedu Janet Yellenová.

Ve středu byla zároveň zveřejněna data agentury ADP, která ukázala, že v americké ekonomice bylo v soukromém sektoru vyjma zemědělství za září vytvořeno 182 tisíc nových pracovních míst. Očekáváno bylo 180 tisíc. Během dneška byl reportován růst produktivity ve třetím čtvrtletí, který podle předběžných dat zpomalil na 1,6 % z předchozích 3,5 % (revidováno z 3,3 %), očekával se 0,3% pokles.

Index S&P500 se propadl pod vahou energetických společností, které opět stahoval pokles na ropě, dobře se dařilo finančním institucím. Dow Jones byl tažen vzhůru firmou UnitedHealth, dolů ho táhl Chevron.

Americký dolar se dnes držel na stabilní úrovni 1,087 dolaru za euro.

 

Newsletter