Dolar zpevnil pro 1,0850 za euro. Evropské výnosy rostu, americké klesají. Koruna se obchoduje v pásmu 25,30-25,35 za euro.

Češi jsou nejšťastnější turisté na světě

Wi-fi ve vašem hotelu nefunguje od té doby, kdy jste se ubytovali na pokoji. Během osmihodinového letu na Havaj do vašeho sedadla po celou dobu letu kope nějaké dítě, jehož rodiče v klidu pochrupují. Takové zážitky naštvou i toho nejnadšenějšího turistu, který pak musí být logicky trochu nevrlý. Českého turistu takové zážitky ale nerozhodí a dovolenou si užije. Podle průzkumu GetYourGuide.com je nejšťastnější na světě, napsal server MarketWatch.com.

Nový průzkum ukázal, že lidé z některých zemí problémy přecházejí mnohem lépe než ostatní. Zároveň si mnohem méně stěžují, nebo se prostě a jednoduše na dovolené mají lépe. Server GetYourGuide.com, který nabízí 26 tisíc mezinárodních aktivit a výletů po celém světě a má k nim dispozici recenze, získal údaje z 50 zemí a pokusil se odhalit, kde žijí největší stěžovatelé.

Průzkum porovnal názory turistů z celého světa. Zjistil tak, odkud pocházejí mrzutí a naopak šťastní turisté. Pro takové srovnání vytvořil škálu od jedné do pěti hvězdiček. Ti, kteří hodnotili pěti nebo čtyřmi hvězdičkami, jsou považováni za nejšťastnější turisty. Na druhém konci jsou ti s jednou či dvěma hvězdičkami.

Nejšťastnější turisté na světě jsou většinou z východní Evropy. První místo patří Čechům, druzí jsou Rusové a třetí Poláci. Čtvrtí jsou turisté z Malty, páté místo patří Rumunům a šesté Maďarům. Do první desítky se dostali ještě Rakušané, Norové, Němci a Britové.

Žebříčku nevrlých turistů vévodí Jižní Korea, kterou následují Mexiko a Malajsie. Mezi mrzouty dominují Asiaté, do první desítky se dostal také Hongkong a Čína. Nejlépe na tom nejsou ani španělsky mluvící země, do TOP 10 se dostalo také Peru, a Argentina a Kolumbie. Mezi nejvíc otrávené turisty patří také Izraelci a Indové.

Zda byla pomyslná hvězdička či dvě zasloužená, je vidět. Například čínští turisté bývají označováni za vůbec nejhrubší. Ve Švýcarsku je dávají do samostatných vlaků, aby je oddělili od místních.

Newsletter