Cesta za úspěchem s pomocí angel investorů. Pomůžou penězi, ale i radou

Foto zdroj: Startup World Cup and Summit

Jak se pozná úspěšný člověk? Podle Filipa Majora, zakladatele platformy Busyman.cz, je to ten, kdo si dělá to, co chce. Major založil Busyman.cz před jedenácti lety s cílem propojit startupovou komunitu s investory. Nicméně, peníze nebývají jedinou formou pomoci. Angel investoři za sebou často mají vlastní úspěšné projekty. Začínající podnikatele tak dokážou posunout správným směrem i dobře míněnou radou.

I přes nekončící pandemii hodnotí Major loňský rok jako jeden z nejúspěšnějších. Nečekaná situace přiměla jeho tým se trochu zastavit a zamyslet se nad tím, jak platformu posunout dopředu. To vyústilo v digitalizaci procesů a založení „Tinderu pro startupy“ (o tomto projektu jsme psali zde).

Busyman ale není jeho jediným projektem, v poslední době se intenzivně věnuje taky virtuální realitě. Založil dokonce dvě studia, kde se tomuto oboru více věnuje.

S kým by se chtěl nejvíce setkat? A jaké netradiční hobby Major má? Poslechněte si podcast Anny Liprtové ze Startup World Cup and Summit týmu.

Tato epizoda je součástí série podcastů k Startup World Cup and Summit. Finále této soutěže proběhlo online 14. října 2020. Vítězem se stal lucemburský startup HighSide, který se soustředí na ochranu dat a digitální identity. Neztratili se ani Češi, projekt 24 Vision Systems bral bronz.

Newsletter