CETIN nabídne za své akcie méně, než PPF v dobrovolném odkupu

Společnost Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN), která se odštěpila od O2, nabídne minoritním akcionářům, kteří na dubnové valné hromadě hlasovali proti rozdělení operátora, 164,7 korun za akcii. To je o 11 korun méně, než minoritním akcionářům tento týden nabídla v rámci dobrovolného odkupu PPF, která v O2 i Cetinu vlastní majoritu. Cetin o tom informoval ve zprávě pro investory.

Cenu odkupu CETIN stanovil na základě znaleckého posudku. „Veřejný návrh bude uveřejněn a rozeslán oprávněným akcionářům v zákonné lhůtě, tedy 15. června 2015,“ uvedl mluvčí Martin Žabka. Akcie CETIN se dnes na pražské burze obchodují kolem 172 Kč, proti úterý téměř beze změny.

PPF v pondělí oznámila, že nabídne minoritním akcionářům O2 i CETIN dobrovolný odkup akcií. Dohromady za obě akcie 254 korun. Písemný návrh mají všichni akcionáři dostat po 15. červnu.

PPF nabízí 176 korun za akcii CETIN, 78 Kč za O2

O2 Czech Republic se na maloobchodního operátora O2 a velkoobchodního provozovatele pevných a mobilních sítí a datových center CETIN rozdělila k 1. červnu. Investiční skupina PPF o tom svými hlasy majoritního vlastníka rozhodla na valné hromadě na konci dubna.

Původní O2 v letošním prvním čtvrtletí meziročně zdvojnásobila čistý zisk na 1,2 miliardy korun. Konsolidované výnosy se zvýšily o téměř čtyři procenta na 11,2 miliardy korun. Za růstem byl podle firmy zlepšující se trend ve spotřebě zákazníků, růst datových výnosů v mobilním segmentu i výsledky dceřiné O2 Slovakia.

Newsletter