CETV ve 2. čtvrtletí rostly tržby i zisk OIBDA

AKTUALIZOVÁNO – Mediální skupina Central European Media Enterprises (CETV), která vlastní televizi Nova v Česku a další televizní stanice, hlásí v letošním 2. čtvrtletí meziroční růst tržeb o pět procent na 175,2 milionu dolarů. Při konstantních kurzech měn se tržby zvýšily o 2,8 procenta. Zisk OIBDA se zvýšil o 14,6 procenta na 53,63 milionu dolarů a při vyloučení vlivu kurzových změn o 12,1 procenta. Akcie firmy reagují na výsledky růstem.

Ředitel firmy Michael Del Nin uvedl, že výsledky překonaly očekávání firmy a přispěly celkově k solidnímu pololetí. „Při výhledu na zbytek letošního roku zůstáváme pozitivní v našich výhledech dalšího růstu a očekáváme pokrok v plánech na snižování zadluženosti,“ dodal.

„Během druhého čtvrtletí jsme si udrželi vedoucí pozici ve sledovanosti ve všech šesti zemích. Nadále jsme investovali do naší lokální produkce, která je populární u našich diváků, a zároveň jsme snížili celkové náklady, abychom dosáhli co nejvyšší ziskovosti,“ poznamenal jeden ze dvou generálních ředitelů CME Christoph Mainusch.

V České republice se ale zisk OIBDA snížil o šest procent na 33,2 milionu dolarů. Tržby se zvýšily zhruba o procento na 89,5 milionu dolarů.

OIBDA marže se meziročně zvýšila o 2,5 procentního bodu na 30,6 procenta. Výnosy z poplatků za distribuci a z předplatného rostly o při konstantních kurzech měn o šest procent.

Podle Josefa Němého z Komerční banky výsledky ovlivnil jednorázový odpis z nedávného refinancování dluhu ve výši 150,2 milionů dolarů, o čemž už CETV informovala v březnu. „Ve 2. čtvrtletí došlo díky této transakci ke snížení úrokových nákladů, nicméně provozní cash flow se zhoršilo, protože CME platilo větší část úroků v hotovosti a navíc zaplatilo 20 milionů dolarů za garanční poplatky Time Warner. Pro zbytek letošního roku je vedení firmy optimistické ohledně pokračování růstu a snižování zadlužení,“ dodal Němý, který celkově výsledky hodnotí mírně pozitivně s ohledem na vyšší než očekávaný provozní zisk OIBDA.

Ve 2. čtvrtletí CETV reportovala ztrátu z pokračujících operací více než 141 milionů dolarů, když ve stejném období měla ztrátu 11,67 milionu dolarů. Ztráta na akcii z pokračujících operací se prohloubila na 98 centů z 11 centů.

Hlavním akcionářem CME je americká mediální skupina Time Warner. Součástí CME je společnost CET 21, která drží licence na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka. CME vedle Česka provozuje televize na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku.

Newsletter