ČEZ a Komerční – konec měsíce patřil býkům

Klasický nákupní moment koncem měsíce na úpravu portfolií, tzv. window dressing, dorazil i do Prahy. Oba hlavní tituly si připsaly slušné zisky a korigovaly týdenní ztráty. Prodejní dynamika, kterou jsme viděli v půli týdne, se vyčerpala a dnes patřil den býkům a technické korekci.

ČEZ se stal nejvíce obchodovaným titulem a rostl nejvíce z blue-chips, o 2,6 %. Nákupní objednávky získaly slušný moment v odpoledních hodinách a sílily před koncem obchodování. Závěrečná aukce viděla finální posun na dobrém objemu a akcie končí na denním maximu opět na dohled hranice 600 Kč. Komerční banka s růstem 1,2 % nestála opodál a zavírá přes hranici 5500 Kč. Zde aktivita a agresivita nákupů nebyla tak silná jako u ČEZu.

Nová O2 jako mašina na hotovost?

Setkání s šéfy O2: Jak se nedívat na hodnotu firmy?

O2 a jeho nákupní dynamika, jakou jsme viděli před výsledky, ochabla a akcie zůstává sedět na úrovních 143-145 Kč a konsoliduje po astronomickém růstu. Nadále však vidí prodejní apetit k hranici 150 Kč a vybírání zisků. Mezi „small caps“ došlo také k zajímavému vývoji. Unipetrol korigoval solidní nárůst z týdne a prošel dnes slabší korekcí a odepsal 1,6 %. Objem byl ovšem minimální a trh zůstal méně likvidní a velcí hráči na obou stranách si vybírají oddechový čas. Pegas dnes odepisuje 1,2 % a překvapivě oslabuje – něco, co před rozhodnutím MSCI nebylo zvykem. Dozvuky silného objemu na americké lince CETV, které jsem viděli ve středu, trvají a akcie přidává solidní 4 %, tažena americkou linkou.

Newsletter