ČEZ o O2 po výsledcích padají, KB zatím tlaku prodejců odolává

Pražská burza se ponořila po vzoru evropských burz do červených čísel. ČEZ se po raním mírném růstu po výsledcích za 3Q14 na úrovně okolo 615 korun, posouvá pomalu dolů pod 605 korun. A podobný průběh obchodování vidíme i na akciích O2, které sice otevřely po výsledcích za 3Q14 „flat“, ale nyní klesají o výrazných 2,5 % na 233 korun. Komerční banka je i přes prodejní tlak v bankovním sektoru v Evropě stabilní, aktuálně nepatrně ztrácí a zdá se, že navržená vyšší dividendová politika uchrání tuto akcii před větším poklesem. Akcie Erste se dostaly pod 550 korun, nyní klesají o přibližně 0,5 % a napodobují evropský bankovní sektor. Philip Morris se na chvíli dostal přes 10.000 korun, ale prodejci na této úrovni jsou zde stále ještě aktivní, takže akcie opět sklouzly pod tuto psychologickou úroveň.

ČEZ zlepšil celoroční výhled, kvartální zisk tlumí Rumunsko

Operátor O2 po 3Q: Mírnění poklesu tržeb pokračuje (+komentář)

Pivovary Lobkowicz zvýšily tržby přes nepřízeň letní sezóny

Maďarské akcie jdou po včerejším poklesu opět nahoru. Index BUX posiluje 0,65 %, když všechny hlavní tituly rostou. MOL +0,9 % a přibližuje se úrovni 12.000 HUF, OTP je silnější o 1,2 % a atakuje 4.100 HUF a Magyar Telekom se obchoduje beze změny na 350 HUF.

Polsky index WIG20 také roste a na rozdíl od Evropy tamní trh táhnou nahoru banky a také energetické firmy, například Energa +1,2 % nebo PGN +0,2 %.

Evropské indexy jsou přibližně o 1 % slabší, hlavním důvodem jsou klesající ceny akcií bank poté, co jim regulátoři „napařili“ vysoké pokuty za manipulaci cen na FX trhu i na trhu s komoditami. Dalším propadákem jsou akcie ENEL, které po slabším zisku za 3Q14 klesají o 3,5 %.

Futures na hlavní americké indexy jsou také v červených číslech a indikují pokles indexů o zhruba 0,3 %.

Newsletter