ČEZ odolává poklesu povolenek i elektřiny. Vítězem STOCK

Pražská burza dnes rostla druhým dnem v řadě, když za dnešní den připsala 0,72 % při průměrném zobchodovaném objemu zhruba 670 mil. korun (26 mil. dolarů). Celkový dojem trhu zůstává nadále spíše vyrovnaný s mírnou převahou prodejního tlaku během dne, který byl ale převážen v závěrečné aukci. I přes tento „umělý“ pohyb indexu v závěru je nutno zmínit, že hlavní akcie jako ČEZ a KOMB dokázaly zatím udržet během dne své týdenní spodní hranice a v závěru seance obchodovaly opět výše.

Nejvíce obchodovaným titulem se staly akcie ČEZu, které poněkolikáté v týdnu atakovaly hranici 610 Kč. Přes pokračující negativní vývoj na cenách emisních povolenek potažmo elektřiny v Německu, kde dnes opět došlo k propadu cen CO2 až na minimum z listopadu 2014, tj. EUR 6,48, po návrhu Lotyšska na spuštění rezervního fondu od roku 2021, se akcie ČEZu stále těší nákupnímu zájmu a tuto úroveň zatím drží. Tato hranice bude nadále sledována, její prolomení může vést k otestování 200denního průměru 603,2 Kč.

Akcie bank zaznamenaly protichůdný pohyb v odpoledních hodinách. Akcie domácí Komerční banky se dokázaly vymanit z počátečního prodejního tlaku a uzavřely na svém denním maximu +1,1 %, vysoko nad úrovní 5400 Kč, taženy silnou závěrečnou aukcí, což spíše vnáší otázku udržitelnosti pro páteční ranní obchodování. Rakouská Erste Bank, +0,02% se nedokázala do závěru vymanit z prodejního tlaku, kterým trpěla ve Vídni. Akcie O2 nadále těžily z návrhu dividendy a přidaly 2,16 %. Akcie prolomila včerejší hranici odporu 195 Kč a přiblížila se na dohled k psychologické hranici 200 Kč.

CETV – lepší závěr roku, silný dolar ale tlačí

CETV: Výhled pro letošní rok upřesníme až s výsledky za 1Q

Výsledky na méně likvidních titulech CETV a Stock Spirit dodaly potřebnou kolísavost s jasným vítězem Stock Spirit, +6,95 %. Výsledky CETV a oddálení poskytnutí výhledu na letošní rok zanechaly neutrální pocit, resp. spíše otázky ohledně vlivu silného dolaru na hospodaření skupiny, a akcie nedokázala udržet ranní silné zisky. CETV uzavřela den +0,75 %.

Zisk Stock Spirits na čtyřnásobku. V ČR jde Stock i Captain Morgan

Pivovarům Lobkowicz vzrostly tržby. Cílí na hospody i export

Newsletter