ČEZ roční vrchol neudržel, Unipetrol zahájí sezónu výsledků

České akcie dnes výrazně oslabily, index PX odepsal 1,33 %. Hlavním důvodem propadu indexu byl silný pokles akcií VIG -3,73 %, Komerční banky -1,91 % a zejména pak Philip Morris, který ztratil 7,19 % poté, co se dnes přestal obchodovat s nárokem na dividendu 880 korun. ČEZ se dopoledne dotkl ročních maxim 663 korun, ale své zisky neudržel a společně s celým sektorem utilit nakonec odepsal 0,33 %. Akcie Komerční banky se dnes opět dostaly pod prodejní tlak a uzavřely pod úrovní 5400 korun. Na O2 opět operoval silnější kupec okolo hodnot 215 korun a jakýkoliv pokles pod tuto hodnotu využil, aby cenu vyrovnal k této úrovni. Nejvíce dnes poskočily akcie Unipetrolu +4,17 % a uzavřely na 150 korunách. Unipetrol bude zítra před začátkem obchodování zveřejňovat výsledky za 1Q15, takže tento růst je pravděpodobně spekulací na lepší data.

Česká výsledková sezóna za 1Q startuje. Co říká kalendář?

Objemy obchodů byly dnes opět slabší, neboť se investoři zaměřují na americkou výsledkovou sezónu a také čekají, jak dopadne jednání věřitelů s představiteli Řecka.

Okolní trhy mají smíšenou výkonnost, BUX obchoduje na červené nule díky poklesům akcií MOL -1,8 %, naopak Polsko je dnes silnější o 0,3 %, podpořeno akciemi PKN, PGN a ENG. 

Newsletter