ČEZ už nehledá kupce pro větrné parky v Rumunsku

Tuzemská energetika ČEZ již nevyhledává aktivně kupce pro své rumunské větrné elektrárny. Místo toho se soustředí na vyjednávání se státem o podpoře obnovitelných zdrojů. Uvedla to agentura Bloomberg. Podle té navíc mluvčí firmy vylučuje, že by se ČEZ mínil ucházet o nabízený podíl italské energetiky Enel v rumunských distribučních společnostech.

ČEZ hledal od dubna kupce pro rumunský projekt Fantanele & Cogealac nebo jeho část. Jde o neveřejné informace, ale pravděpodobně nezískat takovou nabídku, kterou by považoval za zajímavou.

„Nová akvizice v Rumunsku by byla pro trh překvapením, spíše se očekává zájem ČEZ o slovenská aktiva Enel. Zprávy vnímáme neutrálně pro cenu akcií ČEZ,“ uvedl analytik Komerční banky Josef Němý.

Představenstvo italské energetické skupiny Enel  odsouhlasilo plán prodeje majetku, který má tato firma na Slovensku a v Rumunsku, v úvodu července. Prodej je součástí širšího plánu prodeje majetku v objemu šesti miliard eur, který firma zahájila v roce 2013 a který jí má pomoci snížit dluh.

Energetika Enel prodává aktiva na Slovensku a v Rumunsku. Co na to ČEZ?

Newsletter