ČEZ zářil. Zisky pražské burze ale nezařídil

České akcie uzavřely s mírnou ztrátou 0,3 % vlivem poklesů bank, naopak ČEZ dnes opět zazářil. ČEZ se po ranním oslabení na úrovně okolo 622 korun opět vzepjal a za podpory zahraničních kupců uzavřel na denním maximu 634,8 koruny. Akcie ČEZ se opět vydaly proti celému sektoru utilit v Německu, který ztrácel přibližně jedno procento. Hlavní růst byl v závěrečné aukci, kde ČEZ vystřelil o 5 korun oproti cenám před závěrem obchodování.

O slovenskou energetiku Enel se utkají ČEZ, EPH a další dva hráči

Banky se naopak dostaly pod prodejní tlak a také šly proti bankovnímu sektoru v Evropě. Erste oslabila o 1,24 % a Komerční banka o 0,34 %. Slušný zisk doprovázený vysokými objemy si vysloužil dnes operátor O2. Akcie uzavřely se ziskem 2,9 % na 183 korunách, přičemž se během dne dostávaly i nad 184 korun. Celkem prošlo trhem 874 tisíc akcií, což je výrazný nadprůměr.

Poláci překvapili sražením sazeb. Co se bude dít na koruně?

Okolní trhy rostly, BUX o 0,4 % díky akciím MOL a OTP. Polský trh dnes podpořen bankami zpevnil o 0,7 %. Banky pozitivně zareagovaly na zprávu z centrální banky, která dnes snížila úrokové sazby na 1,5 % a poté uvedla, že cyklus snižování sazeb tím končí. Například PKO vystřelilo o 3,2 % a PEKAO o 1,8 %.

Newsletter