Dolar proti euru rozšiřuje zisky a posouvá se pod hranici 1,1600 EURUSD. Silný dolar potápí procyklické měny a měny regionu. Koruna oslabuje nad 25,70 za euro.

Čína vs. ropa. Černé zlato pomohlo Wall Street k ziskům

I přes počáteční pokles se dnešní obchodní seance nesla ve znamení mírného růstu. Index S&P 500 si připsal 0,1 %, což odpovídá 2086 bodům. Dow Jones skončil na rudé nule, a to na 17402,5 bodech. Nasdaq vzrostl o 0,15 %, aby zakončil na 5044,4 bodech.

Počáteční propad byl reakcí na pokračující pád kurzu čínské měny, který posílil obavy ze zpomalení růstu světové ekonomiky. K zelenému konci pak napomohl především sektor energetiky, který díky více jak 0,5% růstu ropy vzrostl o zhruba 2 %.

Akcie největšího čínského internetového prodejce Alibaba odepisovaly skoro osm procent a spadly na nejnižší hodnotu od loňského podzimu, kdy firma vstoupila na burzu v New Yorku. Firma totiž zveřejnila čtvrtletní výsledky, které zaostaly za očekáváním.

Index Dow Jones byl tažen akciemi společnosti Exxon Mobil. Naopak dolů ho táhla JP Morgan. Na S&P 500 se pozitivně podepsalo černé zlato, které pomohlo zmiňované energetice. Nedařilo se naopak finančnímu sektoru.

Americký dolar dnes oslabil o zhruba 1,14 %. Na páru s eurem se obchoduje na úrovni 1,1167 dolaru za euro.

 

Newsletter