ECB uvedla, že nevidí potřebu žádné drastické akce zastropující evropské výnosy. Euro sílí nad 1,2100 EURUSD Posilující euro proti dolaru podpořilo zejména korunu a forint. Zlotý čeká na dnešní rozhodnutí o sazbách, což do jeho obchodování vnáší větší nervozitu.

Cisco může svými dnešními výsledky zahýbat celým IT sektorem

Americká technologická společnost Cisco Systems dnes po závěru obchodování na americké burze oznámí své čtvrtletní hospodářské výsledky. Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávají pokles zisku na akcii na 48 centů ve srovnání s 51c/akcii ve stejném období před rokem. Tržby by měly poklesnout na 11,36 mld. USD z 12,22 mld. USD.

Akcie Cisco jsou součástí hlavního amerického indexu Dow Jones. Cisco Systems je společnost poskytující především hardwarové síťové řešení pro korporace, její výsledky a vývoj akcie je tak považován za indikátor vývoje a poptávky v sektoru IT infrastruktury. Akcie Cisco se od zveřejnění posledních čtvrtletních výsledků v únoru příliš nepohybují, resp. zaznamenaly mírný růst. Pro další vývoje bude důležitý především zveřejněný výhled hospodaření na další období.

Newsletter