Výnos desetiletého amerického dluhopisu ochráněného o inflaci, tzv. TIPS, klesl pod -1,13 %. Dolar nehledě na to posiluje proti euru pod 1,1800 EURUSD. Procyklické měny oslabují, výprodejní tlak pozorujeme i u měn regionu. Koruna oslabuje nad 25,70 za euro.

Clintonová vítězí, peso posiluje a zlato padá

AKTUALIZOVÁNO – Finanční trhy mají ohledně první prezidentské debaty jasno. Ovládla ji bývalá první dáma Hillary Clintonová. V reakci na první ostrý mediální střet Clintonové s republikánským kandidátem Donaldem Trumpem výrazně zpevnilo mexické peso, odrazilo se tak od rekordně nízkých úrovní. Zlato naopak oslabilo. Oba kandidáti se střetnou před kamerami ještě dvakrát.

„První signály naznačují, že Hillary v debatě vyhrála. Alespoň tedy neztratila. Futures rostou a peso výrazně roste,“ uvedl Jack Ablin z BMO Private Bank.

„Podle mě si Clintonová vedla docela dobře. Byla lépe připravena než Trump,“ dodal Bruce Bittles, hlavní investiční stratég firmy Baird. To, zda bude debata něco znamenat, se podle něj teprve ukáže.

Mexické peso zpevnilo o téměř dvě procenta a kanadský dolar se odrazil od nejslabších úrovní od letošního března. Investoři totiž po debatě vidí nižší šance pro vítězství realitního magnáta Trumpa ve volbách, které se konají 8. listopadu.

Cena zlata klesla poprvé za sedm dní, oslabil také japonský jen. Asijské akciové trhy začaly obchodování v minusu, obchodování ale zakončily se ziskem.

Newsletter