ČNB na trhu? Koruna skokově oslabila přes 27,10

Koruna dnes před polednem začala výrazněji ztrácet půdu pod nohama a poměrně razantně oslabila ze svých maxim 27,02 kruny k euru. Po poledni se dotkla svého denního minima a otestovala dno z minulého týdne na hladině 27,11 koruny k euru. Pokračuje v neobvyklé volatilitě mezi snahou posílit do blízkosti 27,00 k euru a naopak ústupem zpět přes hladinu 27,10 koruny k euru. Zvýšená volatilita na české měně naznačuje přítomnost České národní banky na trhu. Na druhé straně značí ochotu firem využívat krátkodobě oslabení koruny k uzavření dlouhých pozic na euru.

Vývoj měn bez zpoždění můžete sledovat na Roklen24

Z České národní banky žádná informace o intervenci nepřišla s takřka s jistotou nepřijde. ČNB už dříve uvedla, že svou přítomnost na trhu komentovat nebude. Bude tak zajímavé sledovat, zda se slabý moment na trhu udrží či se koruna navrátí zpět k maximum.

Večer bude zásadní událostí pro nejen měnové trhy výstup ze zasedání měnového výboru americké centrální banky Fed. Zveřejněn bude ve 20:00 našeho času.

 

#ČNB bude nucena vstupovat na trh a oslabovat korunu stále častěji, pokud bude chtít udržet kurzový závazek a nepustit m…

Posted by Roklen24 on 28. červenec 2015

 

Newsletter