Dolar si připisuje zisky, v průběhu dne konstantně zpevňuje ve směru 1,1750 EURUSD. Měny regionu si také žijí po svém. Koruna posiluje pod 25,30 EURCZK, zatímco zlotý naopak nadále oslabuje. Zlotý je na páru s korunou v oblasti historických minim. Forint se pohybuje do strany.

ČNB odrazila korunu od 27,00 k euru. Bude ji trh znovu pokoušet?

Česká národní banka v úvodu týdne potvrdila, že v pátek poprvé od úvodu listopadu roku 2013 zasáhla na trhu a oslabovala korunu. Psychologický efekt této zprávy o intervenci ČNB na trhu působí a koruna při ranním otevření rozšiřuje ztráty a padá o -0,1 % nad 27,11 EURCZK. Slova z České národní banky a hrozba další intervence kolem úrovně 27,00 k euru tak korunu posouvají ze svých maxim a toto téma nadále zůstane ústředním tématem letního obchodování.

Nedostatek domácích makrodat, k která by aktuálně vycházela a hýbala fundamentem na měnách, i letní atmosféra ponechávají vývoj zcela v rukou ČNB a její akce a komentářů.

Proti americkému dolaru koruna od úvodu dne oslabuje přes hranici 25,00 koruny k euru. Americký dolar v asijském obchodování posílil na týdenní maxima a otestoval opět hranici odporu na 1,082 EURUSD, kterou opět neprorazil a v evropském ranním obchodování nepatrně oslabil na 1,0830 dolaru k euru.

Dnešní den nejsou na pořadu makrodata ze Spojených států, ale výprodej na komoditách, který je silnější než po krachu Lehman Brothers v roce 2008, drží dolar v nákupním momentu. Zasedání Fedu příští týden bude zásadní událostí a minimální riziko překvapivého kroku zvýšení sazeb již na tomto zasedání existuje.

Newsletter