ČNB zveřejní objem lednových intervencí. Dočkáme se rekordu?

Koruna i dnes pokračuje v klidovém režimu a obchoduje se na úrovni 27,00 EURCZK. Dolar neudržel zelenou ze závěru minulého týdne a během včerejšího dne oslaboval. Momentálně se obchoduje za 25,51 USDCZK. Dnes nás čekají devizové rezervy ČNB společně s objemem lednových intervencí na koruně.

V eurozóně jsme se včera dočkali výsledků maloobchodních tržeb měřené indexem PMI, které za únor meziměsíčně klesly o 0,2 bodů, což signalizuje malou stagnaci tohoto sektoru. Tržby za únor klesly i meziročně, o což se nejvíce zasloužil prudký pokles maloobchodních tržeb v Itálii. Nejvíce se daří Německu a Francii, jejichž maloobchodní tržby meziměsíčně rostou již několik měsíců po sobě a jejich tempo růstu bylo v únoru nejrychlejší od září 2016.

Dnes nás čeká důležitý údaj z domácí ekonomiky, konkrétně zásoba devizových rezerv, která vyjde společně s lednovým objemem intervencí na koruně.Ten by vzhledem k tehdejší víře spekulantů ohledně dřívějšího ukončení intervenčního závazku (v souvislosti s dosažením inflačního cíle na 2 %) mohl dosáhnout rekordních hodnot. V eurozóně se pak dočkáme meziroční změny HDP a v USA stojí za zmínku obchodní bilance.

Měnový pár EURCZK by se dnes měl i nadále držet v pásmu 27,01 až 27,04. Korunu dnes vůči dolaru vidíme v pásmu 25,401 – 25,604 USD/CZK.

V USA byly včera zveřejněny výsledky továrních zakázek, které za únor vzrostly o 1,2 %. V porovnání se stejným obdobím v loňském roce vzrostly o 5,5 %. Tento pozitivní vývoj by mohl podpořit dolar a dostat ho dnes zpět do zelených čísel.

Dolar během včerejšího dne neudržel zelenou z konce týdne a oslabil až o -0,24 %. V odpoledních hodinách ho nezachránily ani pozitivní výsledky továrních zakázek.

Dnes tedy vidíme měnový pár EURUSD v pásmu 1,0599 – 1,0703. Aktuálně se obchoduje na úrovni 1,0584 EURUSD.

Newsletter