Co Čechy loni nejvíc zajímalo na internetu podle Seznamu?

Největší vlnu zájmu Čechů na internetu loni zvedla soutěž SuperStar, herečka erotických filmů Angel Wicky, smrt bývalého premiéra Stanislava Grose a částečné zatmění slunce. Vyplývá to z žebříčku loňských skokanů ve vyhledávání, který sestavila společnost Seznam.cz. 

SuperStar loni zaznamenala největší zvýšení zájmu v kategorii televizních pořadů, následovaná StarDance a Výměnou manželek. Mezi zábavními, sportovními a společenskými akcemi se skokanem stal zápas boxera Vladimira Klička, který po 11 letech utrpěl porážku od vyzyvatele Tysonu Furyho. Zájem byl i o ankety Český lev a Zlatý slavík.

Osobnostmi roku se staly herečky erotických filmů Angel Wicky a Laura Crystal, mezi které se dostala pouze herečka a dabérka Eva Jiroušková, která loni zemřela.

České e-shopy i obchody zažily rekordní vánoční sezónu

Událostí roku se stala smrt expremiéra Stanislava Grosse na nemoc ALS, která spolu s výzvou „ice bucket challenge“ znamenala i zvýšení zájmu o informace o tomto onemocnění. S tím kontrastují milostné peripetie herce Romana Vojtka na druhém místě. Třetím loňským tématem byla nemoc Karla Gotta.

V absolutním žebříčku vyhledávání na Seznamu.cz loni k velkému překvapení nedošlo. Nejvíce zadávané výrazy byly Youtube, Google, Facebook, Freevideo a Seznam. Z toho první tři si v porovnání s rokem 2014 pouze prohodily pořadí a Freevideo obhájilo čtvrtou pozici.

Google dokončil reorganizaci, stal se součástí holdingu Alphabet

 

 

 

Newsletter