Co se skrývá za úspěchem Hyperwallet?

Hyperwallet staví na úspěchu s hodnocením jako nejlepší přeshraniční poskytovatel platebních služeb a Intel rozvíjí své blockchainové projekty nově i v Izraeli. O tom se dočtete níže v dnešním vydání FinTech Daily.

Intel rozvíjí blockchainové projekty nově i v Izraeli

Technologický gigant Intel otevřel vývojovou laboratoř v Tel Avivu se zaměřením na finanční technologie, jako je blockchain. Společnost spolupracuje podle The Jerusalem Post s izraelskou FinTech organizací The Floor, jež je kótována na Tel Aviv Stock Exchange, kde získala na začátku tohoto roku od čínské firmy VC Pando Group 2 miliony dolarů.

Ostatní technologie, na které se bude laboratoř zaměřovat, zahrnují vestavěné zařízení s internetem, cloud computing a biometrické aplikace. „Díky této spolupráci bude moci Intel spolu s The Floor vést vývoj tohoto oboru v Izraeli a rozšířit vliv technologií na finančním poli od uživatele až po cloud,“ řekl manažer izraelské divize Intelu Sharon Puterman-Zafrir.

Intel není nováčkem v oboru interních projektů zaměřených na blockchainové aplikace a je rovněž zvyklý uzavírat strategická partnerství v tomto odvětví. CoinDesk například v květnu oznámil, že Intel se pro něj exkluzivně podílí na vývoji čipů pro těžbu bitcoinu.

Začátkem tohoto roku Intel představil interní blockchain test vyplývající ze spolupráce s open-source projektem Hyperledger, jenž simuloval fantasy sportovní hru, kde si hráči mezi sebou měnili virtuální akcie týmů. V dubnu pak Intel představil svůj formální příspěvek k projektu Hyperledger.

Hyperwallet staví na úspěchu s hodnocením jako nejlepší přeshraniční poskytovatel platebních služeb

Hyperwallet, přední globální poskytovatel výplaty v new economy, oznámil, že byl jmenován jako jeden z deseti top poskytovatelů plateb v thePYMNTS.com X-Border Payments Optimization Tracker™. Toto zařazení mezi deset nejlepších vyplývá z dynamického rozvoje Hyperrwallet a jeho platformy přesahující očekávání.

Celkový počet nezávislých dodavatelů, pracovníků a prodejců užívající platformu Hyperwallet se vyšplhal na aktuálních téměř 8 milionů, přičemž ještě v prosinci se jednalo pouze o 5 milionů. K uspokojení potřeb této násobící se uživatelské základny se společnost může pochlubit impozantním celkovým objemem zpracování více než 3 milionů transakcí každý měsíc. Hyperwallet však očekává, že tato čísla budou i nadále stoupat.

Generální ředitel Hyperwallet Brent Warrington řekl, že je rád za uznání Hyperwallet jako lídra v oblasti přeshraničních plateb. Je rovněž přesvědčen, že současné tempo růstu klientů bude pokračovat. Rok 2015 byl podle něj rokem rekordním, ale letošní rok 2016 by měl tuto společnost vynést na výsluní.

Pojem „FinTech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter