Co tíží milionáře?

Movití investoři se během letošního léta stali většími pesimisty. Za hlavní zdroje potenciálního nebezpečí pro světovou ekonomiku označují krizi na Blízkém východě a Ukrajině.

Srpnový index mapující sentiment milionářů-investorů společnosti Spectrem Group ukazuje, že důvěra movitější části investorského publika zůstává hodně nízko pod červnovou úrovní. Zatímco milionáři jsou obecně více optimističtí, červenec a srpen učinil čtyřměsíčnímu růstu indexu přítrž.

Hlavní důvod? Problémy na Blízkém východě a na Ukrajině. Na otázku, které zprávy nejvíce ovlivňují jejich ekonomická očekávání, odpověděla téměř polovina milionářů, že mezinárodní geopolitické problémy. Následovaly důvody jako ekonomické prostředí a nezaměstnanost. Zprávy o celkové ekonomické kondici zmínilo jen 8 procent milionářů.

Třaskavé události v zahraničí způsobily větší opatrnost u investic do akcií. Podíl milionářů zamýšlejících investovat do akcií klesl o 3 procenta a těch, kteří plánují vsadit si na dluhopisy, je méně o 1,7 procenta.

Newsletter