ECB uvedla, že nevidí potřebu žádné drastické akce zastropující evropské výnosy. Euro sílí nad 1,2100 EURUSD Posilující euro proti dolaru podpořilo zejména korunu a forint. Zlotý čeká na dnešní rozhodnutí o sazbách, což do jeho obchodování vnáší větší nervozitu.

Co tíží milionáře?

Movití investoři se během letošního léta stali většími pesimisty. Za hlavní zdroje potenciálního nebezpečí pro světovou ekonomiku označují krizi na Blízkém východě a Ukrajině.

Srpnový index mapující sentiment milionářů-investorů společnosti Spectrem Group ukazuje, že důvěra movitější části investorského publika zůstává hodně nízko pod červnovou úrovní. Zatímco milionáři jsou obecně více optimističtí, červenec a srpen učinil čtyřměsíčnímu růstu indexu přítrž.

Hlavní důvod? Problémy na Blízkém východě a na Ukrajině. Na otázku, které zprávy nejvíce ovlivňují jejich ekonomická očekávání, odpověděla téměř polovina milionářů, že mezinárodní geopolitické problémy. Následovaly důvody jako ekonomické prostředí a nezaměstnanost. Zprávy o celkové ekonomické kondici zmínilo jen 8 procent milionářů.

Třaskavé události v zahraničí způsobily větší opatrnost u investic do akcií. Podíl milionářů zamýšlejících investovat do akcií klesl o 3 procenta a těch, kteří plánují vsadit si na dluhopisy, je méně o 1,7 procenta.

Newsletter