Craig Wright: Nemám kuráž, nemohu. Omluvil se Matonisovi

„Věřil jsem, že to dokážu, že nechám za sebou roky anonymity. Události tohoto týdne …mne ale zlomily. Nemám kuráž, nemohu,“ stojí na webu ww.drcraighwright.net Craig Wright promluvil jako skutečný otec bitcoinu. Očekával se pro to důkaz. Obsah webu je nyní kompletně smazán a nahrazen strohým prohlášením.

Tvůrcem bitcoinu jsem já, tvrdí australský podnikatel Wright

„Když vyvstaly dohady, přišly útoky na mou kvalifikaci i charakter. Když jsem obvinění vyvrátil, přišla obvinění nová. Já teď vím, že nejsem dost silný, abych tomu čelil,“ stojí na webu www.drcraighwright.net.

Kdo je tvůrce bitcoinu Craig Wright?

„Vím, že tato má slabost poškodí ty, kdo mne podporovali, zvláště Jona Matonise a Gavina Andreesena.  Mohu jen doufat, že jejich důvěryhodnost nebude mými kroky nenapravitelně poškozena. … Mohu pouze říci Omlouvám se,“ stojí na webu.

Jon Matonis je zakladatel Bitcoin Foundation a významný ekonom. „Moderní technologie nabízí netušené možnosti. Žijeme ve světě, který boří jednu hranici za druhou. Díky technologii bitcoin se například může splnit sen liberálně smýšlejících lidí o decentralizované a globálně respektované měně,“ řekl na nedávné konferenci Elasticom 2016 pořádané společností O2 v Praze. Gavin Andreesen se věnuje vývoji a výzkumu také v Bitcoin Foundation.

Vývojář Gavin Andreesen: Věřím, že Craig Wright vynalezl Bitcoin

Newsletter