Crowdfunding zachraňuje Řecko

Řecko nutně potřebuje hotovost. I přesto, že již včera bylo oznámeno, že řecká vláda nebude schopna do dnešní půlnoci splatit splátku Mezinárodnímu měnovému fondu, objevují se snaživci, v tomto případě spíše recesisté, kteří „chtějí“ pomoci. K získání potřebných financí používají metodu crowdfundingu, neboli způsob, jak přes internet a příslušnou platformu získat peníze od mnoha zdrojů – lidí.

Jedním takovým je i Londýňan Thom Feeney, který se prostřednictvím platformy Indiedgogo snaží získat co nejvíce peněz pro krizí zmítanou Helénskou republiku. Doposud se mu během dvou dnů podařilo získat 154 471 eur od 9 985 lidí, což dozajista není konečné číslo.

„Veškerá nervozita ohledně Řecka už začíná být nudná. Evropští ministři si jen honí svaly při pózování a debatě o tom, zda mohou řeckému lidu pomoci, či nikoliv. Proč to tedy místo nich nevyřešíme my lidé?“ přepisuje úvodní slovo crowdfundingové stránky server Business Insider. „Evropská unie je domovem 503 milionů lidí. Pokud každý z nás přihodí alespoň pár euro, můžeme společně dostat Řecko opět do hry.“

Crowdfunding zachraňuje Nepál

Feeney slibuje, že všechny věnované peníze se dostanou do rukou řeckého lidu. Stejně tak se zavázal, že každý donátor obdrží za svůj příhoz odměnu, kterou však zafinancuje bůhví z čeho. Za tři euro tak můžete obdržet například pohlednici s řeckým premiérem Tsiprasem, která bude na zakázku vyrobená a odeslaná z Řecka, aby tak byli zároveň podpořeni místní tiskaři a pošťáci. Za šest euro získáte olivový salát se sýrem feta, za deset malou lahev ouza a za 25 euro řecké víno.

Přihodíte taky?

Řecko má nový plán – sledujeme ONLINE

Crowdfunding a venture capital. Nový svazek na scéně

Newsletter