Další ostrov, který pofrčí na Tesle. O který jde?

Tesla se chystá pohánět havajský ostrov Kauai pomocí více než 54 tisíc solárních panelů, které budou doplněné gigantickými akumulátory. Vedení firmy oficiálně představilo projekt, na kterém spolupracuje Kauai Island Utility Cooperative (KIUC), ve středu ráno.

Na ostrově Kauai, který najdete v severovýchodní části Tichého oceánu, momentálně žije přes 65 tisíc obyvatel. A kromě toho už se nenávratně zapsal do dějin solárního průmyslu – Kauai, který je se svou skromnou rozlohou 1 430 km² čtvrtým největším z havajských ostrovů, začne pohánět zbrusu nová solární farma technologického giganta, jemuž šéfuje Elon Musk.

Tesla postavila na ostrově Kauai solární farmu, která se skládá z 54 978 solárních panelů, s výrobní kapacitou 13 megawattů. Rovněž bylo nainstalováno 272 baterií Powerpack 2, které budou ukládat energii pro noční použití.

Podle odhadu Tesly by měl projekt přinést snížení spotřeby fosilních paliv o zhruba 1,6 milionu litrů ročně. Firma KIUC, která bude solární energii distribuovat, podepsala s Teslou smlouvu na 20 let, přičemž kilowatthodinu energie bude odebírat za 14,5 centů.

Pro Kauai je přínosem, že ušetří za dopravu paliv na ostrov a povede se tak výrazně snížit náklady na jeho energetický provoz. Podobně jako pro ostrov Tau v Americké Samoe, který již Tesla společně s firmou SolarCity, jejíž akvizici společnost dokončila loni v listopadu, provozuje pomocí solárních panelů úplně celý.

Newsletter