Holubičí komentář šéfa Fedu k rizikům nové mutace a slova CEO Moderny ohledně méně efektivních vakcín přiživily rizikově averzní náladu. Evropské akcie padají, stejně tak i futures amerických. Klesají i evropské a americké výnosy. Dolar oslabuje, ve ztrátě jsou i procyklické měny.

Další útok na kryptoměnové peněženky. Co to bylo nyní?

Hackerům se ve středu podařilo ukrást 153 tisíc etherů. To při současném kurzu odpovídá hodnotě 32,6 milionu dolarů. Ethereum spolu s bitcoinem a litecoinem patří mezi nejpopulárnější kryptoměny současnosti. Uvedla to televize CNBC na svých webových stránkách.

Hackeři využili chybu v multi-podpisovém kódu softwaru Parity, který jim umožnil ukrást zmíněných 153 tisíc etherů z několika firem využívajících blockchain technologií, jako například Swarm City, Edgeless Casino a Aeternity.

To se samozřejmě hned odrazilo na ceně etherů, která během chvilky spadla zhruba o pětinu, tedy z 235 dolarů na nějakých 196 USD. 

Putin se zajímá o ethereum. Proč?

Jak se to hackerům vlastně podařilo? Ke svému útoku využili bezpečností chyby v softwaru Parity, který umožňuje uživatelům prostřednictvím webového prohlížeče nakupovat a prodávat kryptoměny. Součástí tohoto softwaru je také kryptoměnová peněženka, do které si uživatelé své kryptoměny ukládají. Tato peněženka využívá tzv. více-podpisové technologie, která měla zvýšit ochranu peněženky. Avšak právě chyba v tomto více-podpisovém kódu byla využita hackery ke krádeži.

Ve stínu bitcoinu, ale na jak dlouho? Raketový růst etheru

Autorem Etherea je Vitalik Buterin, který koncept poprvé popsal ke konci roku 2013, spolu s Gavinem Woodem, který koncept formalizoval na začátku roku 2014 v takzvaném Yellow Paperu. Síť je spuštěna pro uživatele od 30. července 2015 v režimu Frontier (veřejný beta test). Koncept Etherea spadá mezi next-generation kryptoměny, někdy také nazývané jako „Bitcoin 2.0”.

Newsletter