Data pomohla Wall Street. S&P500 prolomil magickou hranici

Americké trhy dnes skončily v plusových číslech. Index S&P 500 stoupl o 1,19 %, což odpovídá 2104 bodům – jde o vůbec první prolomení „magické“ hranice 2100 bodů v tomto roce. Dow Jones je výše o 0,93 %, aby tak zakončil na 17828,56 bodech. Nasdaq vzrostl, a to o 1,45 % až na 5127,15 bodů.

Akcie ve Spojených státech zahájily týden růstem, ke kterému přispěly především údaje ze zpracovatelského sektoru nejen v USA, ale i v dalších zemích.  Většina dat ze sledovaného odvětví průmyslu potvrdila stabilizaci sektoru. Aktivita daného segmentu sice v říjnu zpomalila, stále se však drží nad hodnotou 50 bodů, která odděluje růst od poklesu. Dále byl zveřejněn i index nákupních manažerů PMI, který za říjen skončil na 54,1 bodech při předchozích 53,1.

Obchodování se jinak stále nese ve znamení pokračující výsledkové sezóny, kterou navíc doplňuje první listopadový týden plný ekonomických dat.

Dow Jones dnes rostl především díky akciím automobilky Chevron, naopak dolů ho stahovala firma Visa. S&P500 si připsal zisky podpořené energetickým sektorem, a to i přesto, že ropa odepsala bezmála jedno procento. Nedařilo se telekomunikacím a utilitám.

Americký dolar dnes mírně oslabil. Na páru s eurem se drží úrovně 1,1013 dolaru za euro.

Newsletter