Den poté: Dow Jones láme historické rekordy

AKTUALIZOVÁNO – Dow Jonesův index zakončil obchodování den po prezidentských volbách na rekordním maximu. Investoři se dál „vezou“  na Trumpově vlně. Čeká se že nově zvolený republikán Donald Trump v prvních letech v Bílém domě podpoří ekonomiku zvýšenými výdaji a zmírněním regulace. Pohoršil si jen technologický index Nasdaq. 

„Akcie se přizpůsobují změnám a nejistotě ohledně Trumpova prezidentství. Stále je potřeba, aby bylo jasněji a to bude mít vliv na ceny akcií,“ uvedl Terry Sandven, hlavní akciový stratég Bank Wealth Management.

Existují tři věci, o kterých je třeba přemýšlet. Za prvé, je to poučení z brexitu. Za druhé smířlivé řeči obou prezidentských kandidátů a za třetí možný potenciál růstu díky politice, kterou předloží republikáni, kteří nyní ovládnou Bílý dům a Kongres, uvedl Art Hogan, hlavní stratég trhu Wunderlich Securities. 

Velké automobilky žádají Trumpa o revizi regulace a cílů spotřeby

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie 30 předních amerických podniků, dnes posílil o 1,17 procenta a uzavřel na úrovni 18 807,88 bodu. K ziskům přispěly především akcie firem IBM a Goldman Sachs.

Širší index S&P 500 zpevnil mírněji, a to o 0,20 procenta a obchodování zakončil na 2167,48 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite se naopak snížil o 0,81 procenta na 5208,80 bodu.

Trump přislíbil rychlé plnění slibů, v Bílém domě jednal s Obamou

Klesly takzvané akcie FANG, tady akcie Facebooku, Amazonu, Netflixu a Googlu. „Tyto tituly nemají rády vyšší úrokové sazby. Byly lídry a lídři jsou nyní vyřízení,“ podotkl Peter Boockvar, hlavní tržní analytik Lindsey Group. FANG akcie podle něj „nemají rády vyšší úrokové sazby, protože vyšší sazby odhalují věci, které jsou nadhodnocené.

Index bankovních společností se dostal na nejvyšší hodnotu od finanční krize. Slušné zisky si připsaly Wells Fargo, JPMorgan Chase a Bank of America.

 

Newsletter