Dolar proti euru hledá směr. Před dnešním zasedáním Fedu lze u tohoto páru počítat s minimální volatilitou. Procyklické měny drží zisky, z měn regionu je tomu tak pouze u koruny. Kurz domácí měny se obchoduje těsně nad 25,40 za euro.

Den (z)účtování. Kolik si od krize vydělali bankovní titáni?

Finanční krize z let 2008 a 2009 se přehnala světem jako vlna tsunami. Do hlubin těžkých ztrát a bankrotů s sebou stáhla tisícovky bank, ale hlavně bankéřů a finančních manažerů, kteří do té doby pobírali horentní bonusy. Teď došlo na utahování opasků, ne každý ho však pocítit tak silně.

Agentura Bloomberg se v tomto směru zaměřila na vývoj příjmů CEO velkých amerických bank. Výsledek ukázal, že šéfové slavných bankovních domů rozhodně nemají i po osekání bonusů hluboko do kapsy.

Prvenství a post nejlépe placeného šéfa na Wall Street patří Jamiemu Dimonovi z JP Morgan. Ten se během minulého roku dočkal navýšení příjmů o 35 %, což mu dohromady přineslo 27 milionů dolarů. V závěsu za ním se drží Lloyd Blankfein z Goldman Sachs. Nejstabilnější příjmy v letech 2010 až 2015 má CEO banky Wells Fargo John Stumpf, který se drží na 19,3 milionech dolarů. „Nejchudším“ bankéřem je pak šéf Bank of America Brian Moyniham, jehož peněžence se dostalo „pouze“ 16 milionů dolarů.

Kompletní výčet jmen a vývoje příjmů zobrazuje graf, který naleznete v galerii článku.

Newsletter