Dění na koruně nahrává dovolenkovým nákupům eur

Po dni klidu z důvodu svátku v Praze a ranním mírném oslabení české koruny ta zkouší opět testovat hranici 27,00 koruny k euru, tedy kurzový závazek České národní banky, pod který ČNB nenechá korunu dle svého prohlášení posílit. V současné chvíli se koruna obchoduje na úrovni 27,07 EURCZK a je tak zlomek k psychologické hranici.

Vývoj na trzích a následky nedělního řeckého referenda koruně nahrávají a je zřejmě jen otázkou času, kdy se trh odhodlá intervenční hranici otestovat. To, že to bude předem prohraná bitva, alespoň prozatím, je téměř jisté. Česká národní banka v takovém případě na trhu zasáhne. Načasování tohoto vývoje je ideální z pohledu zahraničních dovolených Čechů a  přímo vybízí k nákupu eur proti české koruně.

Koruna testuje 27,00 k euru a ČNB, dolar 1,1000

Nervozita na měnovém trhu ohledně dalšího vývoje kolem Řecka se začíná projevovat na hlavním měnovém páru – euru vůči americkému dolaru – a to do slábnoucího eura. To dosáhlo svého 5týdenního minima na hladině 1,0955 EURUSD a obchoduje se pod první technickou podporou na úrovni 1,1000 EURUSD.

Dnešní sada jednání z Bruselu kolem Řecka bude udávat tón, ale je jasné, že bez dohody se bude euru hůře dýchat a riziko eskalace prodejních pokynu na evropské měně tu je. Dnešní den je slabý na data z americké ekonomiky a bruselské dění tak zůstane tím hlavním, co dnes měnové trhy sledují. Portál Roklen24 pro vás sleduje řecké dění online.

ONLINE: Řecko řeklo „NE“. Začne platit dlužními úpisy?

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter