Deutsche Bank: Euro oslabí na paritu s dolarem ještě letos

Euro oslabí až na paritu s americkým dolarem, tedy kurz eura k dolaru bude 1:1, ještě do konce letošního roku. V době, kdy evropská společná měna obchoduje na nejvyšších úrovních od konce února, s takovou předpovědí přichází stratég německé investiční banky Deutsche Bank, George Savaros.

Jděte proti euru

Podle Savarose nabízí momentální obchodní úroveň EURUSD ideální příležitost ke znovu otevření krátké pozice na euru (tedy prodat eura a nakoupit dolary) a to hned z několika důvodů: 

Za prvé, potenciál takzvaného short squeezu, což znamená růst ceny způsobený uzavíráním krátký pozic, kterého jsme byly svědky na euru v posledních týdnech, je podle stratéga Deutsche Bank již takřka vyčerpán.

Za druhé, historie ukazuje, že každý další pohyb v rámci trendu amerického dolaru obvykle překoná protipohyb v rámci korekce. 

Paritu zajistí růst sazeb v USA a uvolňování v Evropě

Hlavním důvodem je nicméně fundament a ten nahrává posilování amerického dolaru. „Fakt blížícího se zvyšování sazeb americkým Federálním rezervním systémem a pokračující program kvantitativního uvolňování Evropskou centrální bankou by měly v dlouhodobějším měřítku směřovat cenu eura směrem k paritě,“ píše Savaros. 

Parita eura k dolaru: Už ne zda, ale kdy

Morgan Stanley snížila výhled pro euro k dolaru: Ještě letos pod paritou

Úspěšný stratég ING: Propad eura pod paritu s dolarem v polovině roku

Newsletter