Evropské i americké výnosy rostou. Dolar se proti euru drží v zisku kolem 1,1700 EURUSD. Koruna postupně smazala předchozí zisky a posunula se zpět nad hranici 25,40 za euro.

Devizové trhy vyhlížejí den D

Investoři na devizových trzích vyhlížejí zítřejší den D, který rozhodne, zda ECB skutečně přistoupí ke spuštění plánovaného programu odkupu dluhopisů. Podle většiny analytiků není otázkou, zda k tomuto kroku dojde, ale spíše za jakých podmínek. Nejvíce afektovanou měnou zítřejším rozhodnutím by mělo být euro, jež se nadále pohybuje poblíž svých 11letých minim na 1,1559 dolaru za euro. V případě, že Mario Draghi, prezident ECB, svým ohlášením zklame investory, například cíleným objemem kvantitativního uvolňování, euro, které kleslo vůči dolaru v posledních měsících o téměř 2500 bazických bodů, by mohlo zaznamenat výrazný růst.

Japonský jen zaznamenává prudký nárůst po třech po sobě jdoucích poklesových dnech, poté co japonská BoJ na svém zasedání oznámila, že nerozšíří monetární stimulus. Jeho momentální kurz se pohybuje na úrovni 117,7 jenu za dolar.

Česká koruna nadále obchoduje nad úrovní 24 korun za dolar. Podle mnohých investičních bank je však výhled pro českou korunu vůči dolaru stále negativní, tudíž investoři by neměli v blízké budoucnosti očekávat žádné výrazné posílení. Vůči euru koruna vykazuje nevýrazné pohyby a obchoduje za 27,85 koruny za euro.

Newsletter