Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar v lehké ztrátě nad 1,0750 za euro. Koruna se po oslabení obchoduje nad 24,40 za euro. V 9:00 bude zveřejněna inflace za listopad.

Devizoví obchodníci vyhlížejí údaje z amerického trhu práce

Včerejší den přinesl masivní volatilitu napříč měnovými trhy. Hlavním katalyzátorem bylo vystoupení prezidenta Evropské centrální banky Maria Draghiho, jehož slova způsobila na měnových trzích, obzvláště u měnových párů s eurem pořádný humbuk. Euro vůči dolaru v jednu chvíli obchodovalo až na hranici 1,22788, nových více jak dvouletých minimech, nicméně krátce poté se během Draghiho vystoupení vyšplhalo až na 1,24554 dolaru za euro. Evropská společná měna se momentálně obchoduje u 1,2370 dolaru, zatímco pozornost obchodníků se přesouvá k dnešnímu reportu z amerického trhu práce, díky kterému budeme s největší pravděpodobností znovu svědky zvýšené volatility.

Jen klesá pod hranici 120 jenů za dolar poprvé od července 2007, zatímco obchodníci nadále sázejí na zvyšující se divergenci mezi politikami centrálních bank.

Americká měna získala v posledních třech měsících nejméně 3,8 procenta oproti všem 16 hlavním protějškům na spekulacích, že Federální rezervní systém posílí úrokové sazby v příštím roce. Japonsko vlivem nízké hodnoty jenu zaznamenalo v posledním měsíci 42 korporátních bankrotů, což je největší počet od roku 2013.

Česká koruna stejně tak jako euro zaznamenala zvýšenou volatilitu během včerejšího dne, který zakončila na úrovni 22,29 koruny za dolar, kde se pohybuje i momentálně. Vůči euru obchoduje koruna na 27,584 koruny za euro.

Newsletter