Dnes zasedá ECB. Rozhýbe euro i korunu?

Česká koruna během včerejšího dne zaznamenala nejvýraznější oslabení tohoto týdne dosahujícího téměř 26,97 za euro. Co určí její dnešní směr? Sledovat je potřeba především ECB.

Výsledky voleb ve Francii ze začátku týdne sice na finanční trhy přinesly optimismus, ten však celkem rychle pominul a dostal měnový pár EURCZK opět do blízkosti 27,00 koruny za euro. Otázkou je, co příští týden přinese zasedání ČNB, kterému bude předcházet dnešní zasedání ECB. Rozmezí, ve kterém by se měl měnový pár EURCZK pohybovat, vidíme o něco širší, a to především vzhledem k ECB. Pár by se tak měl držet mezi hodnotami 26,82 až 26,96 EURCZK.

Evropská centrální banka během dneška rozhodne jak o výši svých hlavních úrokových sazeb, stejně tak i o prováděném programu kvantitativního uvolňování, který od dubna dosahuje měsíčního objemu 60 miliard euro ve skupovaných soukromých i veřejných dluhových instrumentů. Nečekáme, že by v obou případech mělo dojít k nějakým změnám. Klíčová tak bude především tisková konference guvernéra Maria Draghiho.

Americký dolar během včerejška posílil o zhruba 0,5 % až pod 1,088 EURUSD. Vůči koruně pak zpevnil obdobně až k 24,77 USDCZK. Eurodolar se aktuálně nachází na 1,090 EURUSD, ve dvojici s českou měnou pak na 24,68 USDCZK. Dnešní výhled vidíme v rozmezí 1,087 až 1,095 EURUSD a 24,65 až 24,75 USDCZK.

Trumpovo „největší snížení daní“ zanechalo Wall Street v rozpacích

Newsletter