Dnešní výprodej v Praze zasáhl ČEZ, KB i Erste. Nemecký DAX zpevnil

Pražská burza výrazně oslabila; za propadem stály bankovní tituly, Komerční banka i Erste se dnes červenaly.

Index PX dnes v úvodu obchodování reagoval prudkým poklesem přes 1 %. V závěru své ztráty ještě prohloubil a odepsal 1,27 %. Bankovní tituly dnes uzavřely výrazně v červených číslech, Erste Bank odepsala 1,57 % a uzavřela na 663 Kč, Komerční banka dokonce ztratila přes 2 %na 4650 Kč.

Propadákem však byla zcela jistě Orco Group s -6,14 % a také ČEZ -1,92 %. Na titulu se dnes objevilo hned několik zpráv. Tou zásadní je, že se firma dohodla o narovnání sporu s Albánií. ČEZ tak získá 100 mil. EUR, což je zhruba částka počáteční investice v zemi. Pozitivní zprávou pro ČEZ také je, že analytici Goldman Sachs zvýšili cílovou cenu na 695 Kč z 668 Kč, přičemž potvrdili nákupní doporučení. Z vládního návrhu energetické strategie vyplývá, že k rozšíření jaderných zdrojů v příštích 20 letech pravděpodobně nedojde. To otevírá prostor pro případný růst dividendy ČEZu. Akcie ČEZ dnes s předstihem mohou reagovat na páteční zasedání valné hromady, které může vnést na akcie energetiky nejistotu.

Německý DAX dnes, navzdory dalšímu poklesu podnikatelské nálady, posílil o 0,2 %. V rámci indexu se dařilo akciím BMW +2,84 % a Lufthansa +2,37, které mažou ztráty z předchozího období.

Rakouský ATX ztratil 0,5 % vlivem poklesu bank po víkendovém snížení ratingu od Moody’s, polský WIG odepsal -0,4 %.

ČEZ se dohodl s Albánií. Získá zpět úvodní investici v zemi

Nálada v Německu je horší, než se čekalo. Dolar však dále ztrácí

 

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s. 

Newsletter