Euro smazává ranní ztráty proti dolaru na úroveň otevírací ceny těsně pod 1,1890 EURUSD. První odhad českého HDP za 2Q ukázal oproti konsensu slabší výsledek. Koruna zůstává ve ztrátě nad 25,50 za euro.

Dnešní výprodej v Praze zasáhl ČEZ, KB i Erste. Nemecký DAX zpevnil

Pražská burza výrazně oslabila; za propadem stály bankovní tituly, Komerční banka i Erste se dnes červenaly.

Index PX dnes v úvodu obchodování reagoval prudkým poklesem přes 1 %. V závěru své ztráty ještě prohloubil a odepsal 1,27 %. Bankovní tituly dnes uzavřely výrazně v červených číslech, Erste Bank odepsala 1,57 % a uzavřela na 663 Kč, Komerční banka dokonce ztratila přes 2 %na 4650 Kč.

Propadákem však byla zcela jistě Orco Group s -6,14 % a také ČEZ -1,92 %. Na titulu se dnes objevilo hned několik zpráv. Tou zásadní je, že se firma dohodla o narovnání sporu s Albánií. ČEZ tak získá 100 mil. EUR, což je zhruba částka počáteční investice v zemi. Pozitivní zprávou pro ČEZ také je, že analytici Goldman Sachs zvýšili cílovou cenu na 695 Kč z 668 Kč, přičemž potvrdili nákupní doporučení. Z vládního návrhu energetické strategie vyplývá, že k rozšíření jaderných zdrojů v příštích 20 letech pravděpodobně nedojde. To otevírá prostor pro případný růst dividendy ČEZu. Akcie ČEZ dnes s předstihem mohou reagovat na páteční zasedání valné hromady, které může vnést na akcie energetiky nejistotu.

Německý DAX dnes, navzdory dalšímu poklesu podnikatelské nálady, posílil o 0,2 %. V rámci indexu se dařilo akciím BMW +2,84 % a Lufthansa +2,37, které mažou ztráty z předchozího období.

Rakouský ATX ztratil 0,5 % vlivem poklesu bank po víkendovém snížení ratingu od Moody’s, polský WIG odepsal -0,4 %.

ČEZ se dohodl s Albánií. Získá zpět úvodní investici v zemi

Nálada v Německu je horší, než se čekalo. Dolar však dále ztrácí

 

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s. 

Newsletter