Do Německa loni přišly dva miliony cizinců včetně imigrantů

Do Německa v roce 2015 přišly téměř dva miliony přistěhovalců včetně asi 1,1 milionu žadatelů o azyl, ze země se naopak odstěhovalo 860.000 cizích státních příslušníků. V předběžné analýze to dnes oznámil německý statistický úřad Destatis s tím, že míra přistěhovalectví byla loni vůbec nejvyšší od doby, co se takové záznamy vedou. Podle agentury DPA lze očekávat, že po zpřesnění bude skutečná statistika ještě vyšší.

Čistá míra přistěhovalectví, tedy výsledný rozdíl skutečného počtu nově příchozích a odchozích cizinců, je plus 1,14 milionu lidí. To je nejvyšší hodnota v počtu příchozích cizinců v historii Spolkové republiky Německo.

 

Lídři EU potvrdili podobu dohody s Tureckem o vracení migrantů. Všichni nelegální migranti, kteří dorazí do Řecka z Turecka počínaje 20.3. budou vráceni zpět!“ uvedl český premiér Bohuslav Sobotka na twitteru.

Zveřejnil(a) Roklen24 dne 18. březen 2016

 

V roce 2014 přišlo do Německa přes 1,34 milionu cizinců a 766.000 se jich odstěhovalo, takže se počet příslušníků cizích států v zemi zvýšil o 577.000.

Německý registr cizinců evidoval ke konci loňského roku 9,11 milionu lidí, což odpovídá zhruba deseti procentům obyvatel Německa. Podle sčítání z roku 2011 žilo v Německu 80,3 milionu lidí. Statistici proto předpokládají, že počet obyvatel země od té doby výrazně vzrostl.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter