„Dokonalá bouře“ dolaru poslala korunu nad 24,60

Volatilita na měnových trzích letos pokračuje a dnešní den potvrdil tuto skutečnost. Tak jak to většinou na trhu bývá, těm, které pohyb z minulých dnů na měnovém páru EURUSD donutil zavřít krátké pozice na euru, zůstaly jen oči pro pláč, když vidí dnešní kurz. Současně dolaru a těm na správné straně obchodu dnes vyšla menší „dokonalá bouře“. Nejprve ranní nečekaný výrok z ECB o akceleraci nákupů dluhopisů před letními měsíci posunul trh skokově na 1,118 EURUSD, aby odpolední silná čísla z trhu výstavby domů v USA navrátila téma síly americké ekonomiky, potažmo dolaru. EURUSD tak po překvapivě silných číslech otestoval denní maximum na 1,1119 EURUSD. Vysoká volatilita na trhu z posledních dnů ale dala důvod vybrat zisky a tento pohyb se po krátké době vyčerpal. I přesto se v současné chvíli dolar obchoduje poblíž svého denního maxima a zdá se, že do konce dne se to již výrazně nezmění. Vzhledem k silnému skokovému posílení dolaru na zprávě z ECB bude třeba k dalšímu posílení dolaru, aby dnešní lepší čísla z USA našla pokračování v následujících dnech.

Koruna se na vlně pohybu eurodolaru a silných údajích z USA propadla na své denní minimum 24,637 proti dolaru a v závěru dne se obchoduje u 24,60 USDCZK. Pro sledování dalšího vývoje není třeba přílišného umu a bude třeba sledovat pouze vývoj na EURUSD. V centru pozornosti bude zejména zítřejší zápis z posledního jednání Fedu, kde bude trh sledovat jakoukoliv známku náznaku načasování zvyšování sazeb v USA. To se posunulo po sérii slabých čísel z USA z června na září a opční obchodování naznačuje, že trh nyní čeká tuto akci až v lednu 2016.

Koruna proti euru „sedí“ na 27,38 a drží svůj před-letní, úzký koridor 27,36-40 EURCZK a vše nasvědčuje tomu, že až zasedání ČNB 25. června snad přinese alespoň krátkodobé oživení.  

Newsletter