Evropské i americké výnosy klesají. Dolar ve ztrátě nad 1,0730 za euro. Koruna krátce zpevnila pod 25,10 za euro, následně obrátila do ztráty nad 25,15 za euro.

„Dokonalá bouře“ dolaru poslala korunu nad 24,60

Volatilita na měnových trzích letos pokračuje a dnešní den potvrdil tuto skutečnost. Tak jak to většinou na trhu bývá, těm, které pohyb z minulých dnů na měnovém páru EURUSD donutil zavřít krátké pozice na euru, zůstaly jen oči pro pláč, když vidí dnešní kurz. Současně dolaru a těm na správné straně obchodu dnes vyšla menší „dokonalá bouře“. Nejprve ranní nečekaný výrok z ECB o akceleraci nákupů dluhopisů před letními měsíci posunul trh skokově na 1,118 EURUSD, aby odpolední silná čísla z trhu výstavby domů v USA navrátila téma síly americké ekonomiky, potažmo dolaru. EURUSD tak po překvapivě silných číslech otestoval denní maximum na 1,1119 EURUSD. Vysoká volatilita na trhu z posledních dnů ale dala důvod vybrat zisky a tento pohyb se po krátké době vyčerpal. I přesto se v současné chvíli dolar obchoduje poblíž svého denního maxima a zdá se, že do konce dne se to již výrazně nezmění. Vzhledem k silnému skokovému posílení dolaru na zprávě z ECB bude třeba k dalšímu posílení dolaru, aby dnešní lepší čísla z USA našla pokračování v následujících dnech.

Koruna se na vlně pohybu eurodolaru a silných údajích z USA propadla na své denní minimum 24,637 proti dolaru a v závěru dne se obchoduje u 24,60 USDCZK. Pro sledování dalšího vývoje není třeba přílišného umu a bude třeba sledovat pouze vývoj na EURUSD. V centru pozornosti bude zejména zítřejší zápis z posledního jednání Fedu, kde bude trh sledovat jakoukoliv známku náznaku načasování zvyšování sazeb v USA. To se posunulo po sérii slabých čísel z USA z června na září a opční obchodování naznačuje, že trh nyní čeká tuto akci až v lednu 2016.

Koruna proti euru „sedí“ na 27,38 a drží svůj před-letní, úzký koridor 27,36-40 EURCZK a vše nasvědčuje tomu, že až zasedání ČNB 25. června snad přinese alespoň krátkodobé oživení.  

Newsletter