Dolar dále slábne. Atak hodnot z loňského listopadu

Trumpovo selhání poslalo dolar k zemi, nejistota trhů pokračuje. Americká měna je nad psychologickou hranici 1,080 EURUSD, což odpovídá nejslabší hodnotě od listopadu 2016. Na eurokoruně zatím klid.

Včerejšek byl z hlediska dat poměrně nudný. Za zmínku stojí jen Ifo index spotřebitelské důvěry v Německu, který dosáhl nejvyššího vrcholu za posledních 6 let. Během března vzrostl na 112,3 bodů, čímž překonal predikci 111,2 bodů. Růstu indexu pomohla především rostoucí globální poptávka po automobilech. Výsledek celkově svědčí o dobrém stavu německé ekonomiky, na kterou nemá politická nejistota ve světě příliš velký dopad.

Doma jsme se včera nedočkali žádných dat. Eurokoruna se i nadále pohybuje kolem 27,02 a ani dnes by neměla přijít žádná změna. Tento měnový pár tedy i dnes vidíme v pásmu 27,02 až 27,04 EURCZK.

Bloomberg: Konec intervencí v květnu, koruna zpevní k 26,10 za euro

Co se týká dnešních statistik z domácí ekonomiky a eurozóny, kalendář je zcela prázdný. V USA se dočkáme pouze spotřebitelské důvěry. V závěru dne pak bude mít projev šéfka Fedu Janet Yellenová.

Dolar během včerejška i nadále oslaboval a pokračoval tak v reakci na zamítnutí hlasování o zrušení Obamacare, což dost možná oddálí trumpovy plány na daňovou reformu. Dolar vůči euru včera oslabil až k 1,089 EURUSD, aktuálně se posunul na 1,085. Vůči koruně oslabil obdobně a momentálně se obchoduje na úrovni 24,88 USDCZK. Dnešní výhled vidíme v rozmezí 1,082 až 1,088 EURUSD a 24,82 až 24,94 USDCZK.

Newsletter