Dolar je na měsíčním maximu 25,20 ke koruně i 1,0877 k euru

Euro se v pozdních odpoledních hodinách dostává pod nový prodejní tlak a dosahuje nových měsíčních minim 1,0877 EURUSD. Silná sada makročísel z USA drží nákupní moment na dolaru a na trhu je cítit otevírání nových dlouhých pozic do dolaru.

Pokračující zprávy z Řecka dnes nedodaly příliš optimismu a atmosféru umocnila zpráva o zrušení jednání o pomoci v Bruselu. Techničtí analytici tak po dosažení této hladiny otevřeně hovoří o testování dolarového intradenního maxima z 23. dubna 1,0666 EURUSD. Zda se jedná pouze o výchylku po prolomení stop loss bariér a krátkodobý výkyv, se necháme překvapit. Po tak silném týdenním pohybu je potřeba brát názory daným směrem s rezervou. Pro nákupní moment dolaru ale hraje fakt snížených dlouhých pozic po vynucených nákupech ze začátku a průběhu května, kdy silné euro mnohé překvapilo.

Koruna ztrácí dále proti dolaru na denní minimum 25,20 USDCZK a zůstává ve vleku vývoje na hlavním měnovém páru EURUSD. Pokračující debata v Parlamentu ohledně nedůvěry vládě nemá na korunu příliš vlivu a hlasování je vnímáno jako okrajová záležitost. Opozice jednoznačně k jeho úspěchu nemá dostatek hlasů.

Koruna proti euru nepatrně oslabila a obchoduje o 0,2 % níže na 27,417 EURCZK, tažena spíše slábnoucí měnami v regionu. I přesto se nedá očekávat výrazné oslabení koruny proti euru, což se nedá říci o vývoji proti dolaru, kde ztráty jsou stále otevřené.

Newsletter