Dolar maže ztráty. Fed zvýší sazby na 100 %

Euro se včera odlepilo od svých 11měsíčních minim. Síla mu však nevydržela. Dolar dnes maže ztráty, k čemuž přispívá především očekávání ohledně zvýšení sazeb. Pravděpodobnost toho, že Fed v prosinci provede další kolo tzv. úrokové normalizace, dosahuje podle agentury Bloomberg jasných 100 %.

Dolar se tak během dnešního rána obchoduje kolem 1,061 EURUSD. I přes absenci klíčových amerických dat ho ovlivňuje především dlouhodobější vidina mnohem rychlejšího tempa navyšování úrokových sazeb. Vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách je totiž podle analytiků předzvěstí vyšších vládních výdajů. Ty by posléze měly tlačit na růst inflace, na kterou by pomocí dalšího úrokového „hiku“ měla reagovat centrální banka.

Jízda pokračuje. Dolarový index na 13letých maximech

Koruna si včera prošla krátkým oslabením až téměř k 27,07 za euro. Nervozita některých investorů, kteří se zbavovali české měny, však už částečně odezněla. Odpovídá tomu aktuální úroveň 27,035 EURCZK. Ve dvojici s dolarem se pak nacházíme na 24,46 USDCZK.

Co se týče dat, dnes se v rámci Evropy dočkáme říjnové spotřebitelské důvěry. Z USA pak přijde richmondský Fed index průmyslové aktivity a prodeje existujících domů. Ve druhém případě se meziměsíčně čeká stagnace.

Eurodolar by se měl pohybovat od 1,055 až 1,067 EURUSD. Koruna pak v pásmu 27,02 až 27,045 za euro. Ve dvojici s dolarem ji vidíme od 24,41 až 24,54 USDCZK.

Big Short vol. 2? „Jste v h****u“, říká Steve Eisman

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter